Doprava

Doprava na Korfu

Na Korfu se dostanete přímým spojem z Prahy. Lety jsou poměrně časté - s leteckou dopravou rozhodně problémy nejsou. Na ostrov vás dopraví společnost Travel Servise či společnost ČSA. Cesta na tento ostrov trvá kolem dvou hodin. Je možné také jet autobusem do Itálie (do Benátek či do Brindisi) nebo do Řecka (Igoumeníta) a poté trajektem, ale tato cesta je velmi zdlouhavá a nudná.

Doprava po Korfu

Autobusová doprava

S autobusovou dopravou na Korfu nejsou větší potíže, pokud jste v Kerkyře. Autobusy zajišťuje dopravní společnost K.T.E.L., která má na starost, jak autobusy jezdící po hlavním městě Korfu, tak i dálkové autobusy, které vás dopraví za památkami.
Z jiných míst než z Kerkýry je docela problematické pořádat výlety či se vypravit někam mimo turistická letoviska. Doprava je zde složitější. Některé autobusy nejezdí příliš často a někdy se vám dokonce stane, že se do něj nedostanete.

Doprava autem

Jak už jsme si napsali, pokud se nevypravujete z hlavního města, je doprava autobusem poměrně složitá. Proto je vhodné si raději půjčit auto, popřípadě motorku či skútr. Autopůjčoven je zde poměrně hodně. Půjčení vozidla vás vyjde na 30 – 40 EUR. Cena se odvíjí od stáří a kvality automobilu, který si půjčujete.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist