Historie

Ještě než se dostaneme k samotné historii, je třeba říci, že tento ostrov je v popředí už ve starých mýtech. Kdo by si nevzpomněl na Homérovu Odysseu a na to, jak právě sem umístil tento básník ostrov Fajáků. Zde byla poslední Odysseova zastávka před cestou domů.

Korfu bylo osídlené už v době kamenné - z této doby máme četné nálezy. Usuzuje se, že prvními obyvateli Korfu byli přistěhovalci z eubojské Eretire. Dle vykopávek také usuzujeme, že na ostrově byli i Mykéňané.

Mezi lety 775 - 750 př.n.l. Korfu osídlili Řekové, kteří se zasloužili o rozkvět tohoto ostrova. Korfu se v této dob silně rozvíjelo po hospodářské stránce. Po vládě Alexandra Velikého však byl ostrov dobyt a spadl pod vládu Římanů, po rozpadu římského impéria je od roku 395 Kréta pod vládou Východořímské říše. Poté se dostalo Korfu pod nadvládu Arabů a na krátkou dobu také do područí Normanů.

V 15. století ostrov odkoupily Benátky, které v této době byly námořní velmocí. V Kerkyře dodnes najdete známky benátské kultury. V této době byl často ostrov pustošen různými nájezdy. Dobýt se tento ostrov pokusili i Turci, ale to sem jim nepodařilo.

Od 18. století byli na ostrově Francouzi. Chvíli zde dokonce byla Ruskoturecká nadvláda. Po pádu Napoleona se k moci dostává Anglie.

Od roku 1864 je ostrov připojen k Řecku. Jeho součástí je dodnes. Jen během světové války krátkou dobu spadalo Korfu pod vládu Italů.

Ze známých osobností na tomto ostrově pobývali např. Goethe, Wilde, Sissi (Alžběta), lord Byron...

 

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist