Obyvatelstvo

Na ostrově žije 103 000 obyvatel. Celá třetina z nich (29 000 obyvatel) je shromážděna v hlavním městě Kerkyře.

A co říci o lidech, kteří žijí na Korfu? Neliší se celkově od lidí  v ostatních částech Řecka. Poznáte zde mnoho obchodníků, kteří se vám budou snažit prodat nejrůznější zboží a suvenýry. Pravděpodobně na vás budou milý a ochotu jim také neupřete. Přeci jen z vás  budou chtít mít nějaký užitek. Obyvatelé žijící v turistických letoviscích jsou zvyklí na turisty a mnozí z nich bez problému zvládají angličtinu, takže si s nimi můžete i popovídat či se zeptat na cestu a na další praktické věci.

To je všeobecná řecká nátura, ale v některých oblastech Korfu jsou prý lidé odměřenější a nemají tolik náladu vám pomáhat a být na vás milí, ale těžko říci, zda to není pouze individuální zkušenost. Přeci jen každý člověk je jiný a je úplně jedno, jestli se nacházíme na Korfu či v České republice.

Chcete-li ovšem poznat pravou povahu zdejších lidí, je třeba jet dál od pobřežních letovisek, kde nejsou lidé tolik ovlivněni turisty.

Celkově jsou Řekové přátelští, povídaví, temperamentní. My Evropané (především přímo Češi) jim můžeme závidět jejich pohodičku. Nikam nespěchají, klidně si dopřejí dlouhou siestu. Rána jsou zde často líná a život zde více začíná proudit až k večeru.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist