Očkování, zdravotnictví

Míříte-li se na Korfu, není zapotřebí předtím absolvovat žádné speciální očkování. Zdravotnictví je zde vyvinuté, nebudete tedy mít potíže s ošetřením, ať už se vám stane cokoliv.

Samozřejmostí by pro vás mělo být cestovní pojištění, které sjednáte u některé z českých pojišťoven ještě před odjezdem na dovolenou.

Ve všeobecných nemocnicích a státních zdravotních zařízeních se neplatí, alespoň ne za běžné ošetření.
Pokud budete u zdejších lékařů mít jakékoliv výlohy, je nutné si pečlivě uchovat doklady o zaplacení. Po příjezdu do České republiky vám budou proplaceny u zdravotní pojišťovny, kde jste pojištěni.

S lékárnami by na Korfu také neměl nastat problém. Je jich tu dostatek. Navíc některé mají i víkendovou a noční pohotovost. I tak ale s sebou mějte dostatečný počet léků, které pravidelně užíváte.

Z dalších hygienických a zdravotnických varování je zde nebezpečím slunce a nadměrné opalování. Toto riziko je ovšem ve všech přímořských oblastech. Buďte vždy namazáni opalovacím krémem s příslušným faktorem, mějte sluneční brýle s UV filtrem a pokrývku hlavy a nepřehánějte to na sluníčku. Nemusíte přeci všechen bronz nachytat během prvního dne pobytu.

Voda by zde měla být nezávadná, ale jistě nic nezkazíte tím, budete-li kupovat vodu balenou. Vždy je to bezpečnější a vyvarujete se tak střevním potížím.

Potápěči by se ze zdravotních důvodů neměli potápět 48 hodin před letem. Je to kvůli velkému výškovému rozdílu, který by jim nemusel dělat dobře.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist