Počasí

Na Korfu je příjemné středomořské podnebí, což znamená, že léta jsou zde horká, téměř bez srážek a zimy jsou zde mírné a deštivé. Průměrné letní teploty jsou okolo 27oC, ale v některých dnech teploměry stoupají ke 40 oC. Nemáte-li rádi příliš vysoké teploty a noci, ve kterých nemůžete horkem usnout, volte jiné měsíce než červenec a srpen – v toto období jsou teploty nejvyšší. Ideální teploty na letní dovolenou tu jsou od května do října.

Nejnižší teploty na Korfu jsou v prosinci, v lednu a v únoru. To teplota dosahuje 14 -16 oC. V těchto měsících bývá nejchladnější i voda, která má přibližně stejnou tepotu jako vzduch.

Průměrné srážky jsou největší v říjnu (61 mm/měsíčně). O něco méně jich je v září. Od listopadu do dubna téměř neprší. Prohlédněte si předpověď počasí na Korfu.

Teplota na Korfu je také ovlivněna zdejším pohořím. V horských oblastech je chladněji a více tu prší.

Stejně jako v celém Řecku, se i na Korfu setkáte s metémi. Metémy představují teplý vítr, který zde vane v hlavní sezóně. Někdy dosahuje takové síly, že vám může být až nepříjemný, ale to je jen výjimečně a dlouho to netrvá. V extremních případech však nejsou schopné vyplout na moře ani velké lodě. Někdy se svou silou blíží vichřici. Jinak tento vítr není nikterak rušivý. Navíc to, že zde vane, ochlazuje vzduch a díky tomu tu je snesitelně. Pokud by tento vítr neexistoval, byla by tu strašná vedra.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist