Vízum, vstupní formality

Vízové povinnosti a další vstupní formality jsou na Korfu stejné jako v celém Řecku.

Platí, že vízum tu nutné není. Je zde právo volného pohybu za předpokladu, že je dodržena bezpečnost a ochrana zdraví zdejších obyvatel.

Pokud  chce zde člověk zůstat déle než tři měsíce, je nutné žádat o povolení k pobytu. Tuto žádost můžete podat na oddělení cizinecké policii a většinou to nepředstavuje problém.

Na cestování do Řecka, tedy i na Korfu vám stačí platný cestovní pas či občanský průkaz. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat 6 měsíců po návratu do České republiky.

Chystáte-li se na Korfu řídit motorové vozidlo, potřebujete platný řidičský průkaz, zelenou kartu (cestujete-li vlastním vozidlem) a doklad od automobilu.

Na některé věci, které dovážíte a vyvážíte, jsou stanovené limity. Týká se to především cigaret a dalších tabákových výrobků, toaletní vody, parfémů, alkoholu atd.

Z žádné části Řecka nelze jen tak vyvážet věci, které jsou starší 100 let. Pokud máte rádi starožitnosti a chcete si tady nějakou pořídit, je nutné mít zvláštní povolení. Nesmíte také vyvážet ohrožené druhy některých zvířat či rostlin.

Máte psa či jiného mazlíčka, bez kterého se na své dovolené neobejdete? Můžete ho vzít s sebou, ale pouze s veterinární potvrzením a očkováním proti vzteklině. Povinný je také čip.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist