Tipy na výlet

Kerkyra

Kerkyra představuje hlavní město Korfu. Někdy bývá chybně označované rovněž jako Korfu. Má zhruba 40 000 obyvatel a nejdete tu i letiště.

A co si tu prohlédnout? Jsou zde ještě zbytky původního opevnění města, krásné je také náměstí Esplánáda (jedno z největších řeckých náměstí) s mnohými historickými budovami. Dále tu je kostel sv. Sypridona, klášter Vlacherna atd.

Kromě památek tady najdete vše, co každé velké město nabízí. Bohatý je tu především noční život. Celkově je Kerkyra velmi rušné město pulzující životem.

Roda

Toto oblíbené letní středisko najdete na severu ostrova. Jsou zde nádherné pláže a každoročně sem směřuje mnoho turistů.

Roda je původní menší rybářská vesnička. Dnes je letovisko plně přizpůsobeno turistickému ruchu. Je zde mnoho návštěvníků, ale i přesto si zde můžete příjemně odpočinou u moře či při romantické procházce podél pláží.

Blízko tohoto letoviska je také letovisko Acharavi a kousek odtud se nachází vodní park Hydropolis.

Dalšími letovisky na Korfu jsou Dassia, Barbati, Liapades, Kanoni...

Achilleion

Achillieion je zámek z 19. století, který se pojí s rakouskou císařovnou Alžbětou - Sissi, pro kterou byl vystavěn.
Prohlédnete si zde drahou dekoraci, malby a sochy. Zajímavé jsou i rozlehlé zahrady. V přijímacím salónu je mnoho hodnotných obrazů. Nejzajímavějšími jsou malby od Galopiho a od Franze Matta.

Výlet po ostrově

Je možnost si domluvit i různé výlety po ostrově. Jistě je velmi zajímavé poznat více než jen to letovisko, na kterém trávíte svou dovolenou. Tyto výlety jsou většinou uzpůsobeny tak, že si prohlédne hlavní město, ale i další zajímavé místa, která vám umožní udělat si lepší přehled o ostrově. Mezi taková místa patří město Paleokastritsa, Bella Vista, podíváte si i na nejvyšší horu Korfu, kterou je Pantokrátora, či na zámeček Achillio. Samozřejmě může vidět i více. Záleží na tom, jaký výlet si konkrétně vyberete.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist